UWAGA!
W dniach 11-12.10.2024 r. jesteśmy nieobecni w biurze i przebywamy na konferencji. Wszystkie zamówienia złożone od czwartku zostaną zrealizowane po 14.10.2024 r.
Za utrudnienia przepraszamy.
Ewa Gulczyńska
Dr hab. n. med. Ewa Gulczyńska prof. ICZMP
Kierownik Kliniki Neonatologii ICZMP, konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego
Ukończyła Łódzką Akademię Medyczną. Jest specjalistą pediatrii i neonatologii. Od 2007 roku jest Kierownikiem Kliniki Neonatologii Centrum Zdrowia Matki Polki (57 łóżek w tym 23 stanowiska intensywnej terapii neonatologicznej). Kieruje zespołem 27 lekarzy neonatologów i rezydentów.
Wiedzę uzupełniała w trakcie staży zagranicznych w Maternity Hospital w Liverpoolu, Columbia University w Nowym Jorku, Children Hospital of Alabama US oraz podczas zagranicznych szkoleń podyplomowych - IPOKRaTES Foundation Clinical Seminar (Stockholm, Verona, Siena, Mainz, Warszawa).
Wśród zainteresowań naukowych należy wymienić farmakokinetykę i terapię monitorowaną, opiekę nad noworodkiem o ekstremalnie małej masie ciała, nowoczesne techniki wentylacji, terapię surfaktantem egzogennym, terapię żywieniową, zastosowanie hipotermii leczniczej w encefalopatii niedotlenieniowo-niedokrwiennej noworodka, monitorowanie funkcji mózgu, neuroprotekcję. Jest pionierem metody hipotermii leczniczej w Polsce stosowanej w niedotlenieniu okołoporodowym. Koordynuje bazę danych i współpracę wieloośrodkową w ramach platformy informacyjno-naukowej „Moduł encefalopatii niedotlenieniowo-niedokrwiennej”.
Prowadzi prace naukowe w oparciu o granty KBN, NCN, organizuje współpracę wieloośrodkową oraz międzynarodową. Koordynuje pod względem merytorycznym program edukacyjny dla szpitali w Polsce „Opieka Wspierająca Rozwój Noworodka w Oddziale Szpitalnym”. Jest adiunktem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Klinika pod jej kierownictwem:
- prowadzi zajęcia w ramach „Szkoły Rodziców Wcześniaka”,
- prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną na wydziałach polsko i anglojęzycznych Uniwersytetu Medycznego oraz w ramach koła naukowego studentów (jest opiekunem programów specjalizacyjnych w neonatologii oraz promotorem prac doktorskich),
- współpracuje z 6 polskimi NeoOIT szpitali świadczących opiekę perinatologiczną, w ramach Polskiej Sieci Neonatologicznej monitorującej zakażenia w oddziałach intensywnej terapii noworodk
W celu dalszej poprawy jakości opieki nad wcześniakami urodzonymi z masą ciała poniżej 1500g współpracuje z międzynarodową bazą Vermont Oxford Network.
Strona przeznaczona dla lekarzy i osób pracujących w ochronie zdrowia. Wchodząc tu, potwierdzasz, że jesteś osobą uprawnioną do przeglądania zawartych na tej stronie treści.