VII edycja konferencji „Standardy medyczne w praktyce neonatologicznej i pediatrycznej”

8-9 marca 2019 r. w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się już VII edycja konferencji „Standardy medyczne w praktyce neonatologicznej i pediatrycznej”. To spotkanie naukowe było wyjątkowe ze względu na jubileusz 20-lecia naszego wydawnictwa.

Konferencja rozpoczęła się wykładem prof. Piotra Sochy – redaktora naczelnego Standardów Medycznych Pediatria − który w zwięzły sposób przedstawił historię SMP. Prof. Socha przypomniał, że ideą powstania czasopisma było przygotowanie ujednoliconych standardów postępowania, rekomendacji, zaleceń w najczęstszych jednostkach klinicznych w pediatrii tak, aby mogły służyć zarówno lekarzom przygotowującym się do egzaminu z pediatrii, jak i doświadczonym pediatrom jako źródło rzetelnej wiedzy. Początkowa oferta wydawnictwa ewoluowała – poza czasopismem rozpoczęliśmy wydawanie suplementów i książek, a od 10 lat rozpoznawalną częścią naszej działalności jest również coroczna konferencja gromadząca pediatrów, neonatologów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z całej Polski.

Tak było i tym razem. Podczas edycji w 2019 r. gościliśmy prawie 500 uczestników. Prezentowane wykłady poświęcone diagnostyce oraz leczeniu noworodków, niemowląt i dzieci starszych spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w wydarzeniu, a Sponsorom za okazane w czasie organizacji wsparcie. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas kolejnej edycji naszej konferencji pozwolą przygotować następne spotkanie jeszcze lepiej.

Redakcja SMP