IX edycja konferencji „Standardy medyczne w praktyce neonatologicznej i pediatrycznej”

12-13 marca 2021 r. odbyła się IX edycja konferencji „Standardy medyczne w praktyce neonatologicznej i pediatrycznej”. Tegoroczne spotkanie, ze względu na obostrzenia epidemiczne, dostępne było wyłącznie on-line. Aby jednak podtrzymać miłą tradycję związaną z miejscem obrad, nasi wykładowcy łączyli się z Państwem z hotelu Sheraton Grand Warsaw.
Konferencję rozpoczęto wykładem ministra Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka w latach 2008-2018, który niezwykle ciekawie przedstawił bardzo istotne zagadnienie, jakim są skutki izolacji
dzieci i młodzieży wywołane trwającą pandemią. Kolejne wykłady, obejmujące większość specjalistycznych obszarów pediatrycznych, poprowadzili wybitni neonatolodzy i pediatrzy. Po każdym wystąpieniu uczestnicy mieli możliwość uzyskania natychmiastowej odpowiedzi na nurtujące pytania związane z danym zagadnieniem.
Wydarzenie było okazją do promocji nowego wydania niekwestionowanego hitu naszego wydawnictwa – Poradnika dyżuranta – pediatria”. Członkowie redakcji zapowiedzieli ponadto kolejne premiery książkowe: „Standardy opieki medycznej nad noworodkiem w Polsce. Zalecenia Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego” (wyd. IV – zaktualizowane i uzupełnione) oraz „Pediatrię w POZ – algorytmy postępowania”. 

Tegoroczna konferencja w nowej formule zgromadziła przed ekranami ponad 600 lekarzy. Prezentowane wykłady poświęcone diagnostyce oraz leczeniu noworodków, niemowląt i dzieci starszych spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem była liczba pytań do niektórych wystąpień – zgłaszane uwagi i komentarze zainspirowały nas do zaplanowania tematyki przyszłorocznej konferencji, za co serdecznie dziękujemy. Wybrane tematy poruszane w tym roku zostaną rozszerzone w formie artykułów, które ukażą się na łamach „Standardów Medycznych Pediatria”.
Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w konferencji, a Sponsorom za wsparcie w czasie organizacji.
Mamy nadzieję, że kolejna, jubileuszowa X edycja naszego wydarzenia odbędzie się już jak zwykle w formie stacjonarnej lub co najmniej hybrydowej. Wszyscy tęsknimy za możliwością bezpośredniej dyskusji przy kawie w hotelowym foyer.

Do zobaczenia 4 i 5 marca 2022 r. na 10 edycji naszego wydarzenia!
Redakcja SMP